• همایش زندگی معنادار در عصر فضای مجازی برگزار شد

   همایش زندگی معنادار در عصر فضای مجازی برگزار شد

   همایش زندگی معنادار در عصر فضای مجازی برگزار شد

   همایش ملی زندگی معنادار در عصر فضای مجازی به همت گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی و گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف در دانشگاه شریف با حضور اساتید، دانشجویان و پژوهشگران عرصه علم و فناوری برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضای مجازی، این همایش در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد و سخنرانان کلیدی در نوبت صبح به ارائه مطالب خود پرداختند.
   حسین مطلبی رئیس پژوهشگاه فضای مجازی در این همایش پیرامون بحران، معنای زندگی، عصر فضای مجازی، هوش مصنوعی، متاورس و ارتباط این مفاهیم با یکدیگر سخن گفت.
   ابراهیم آزادگان، رئیس گروه فلسفه علم دانشگاه شریف و رئیس همایش بازخوانی‌ از ایده آندره ژید در فضای مجازی با عنوان مائده‌های مجازی ارائه داد. مصطفی تقوی از اعضای هیئات علمی گروه فلسفه علم دانشگاه شریف دیگر سخنران این‌ همایش بود که دو مورد از رویکردهای توسعه تکنولوژی را توضیح داد و به نقد و بررسی آن‌ها پرداخت.

   سعید ناجی عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی پیرامون موضوع فبک (فلسفه برای کودک) در جهت تعلیم و تربیت کودکان در عصر فضای مجازی به سخنرانی پرداخت و در پایان سعید طوسی از اساتید گروه فلسفه علم دانشگاه شریف پیرامون معنای زندگی سخنرانی کرد و عشق را در مقابل عقل بشری تنها گزینه ممکن برای معنای زندگی دانست که می‌تواند فضای مجازی را با تمام گستره و فناوری‌های آن خارج از هویت انسانی قرار داده و آن را بر روی بشر بی‌اثر کند.
   در نوبت بعدازظهر نیز نویسندگان مقالات برگزیده هر کدام به ارائه نقطه‌نظرات خود پرداختند.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، کوچه هجدهم غربی، پلاک 17
کد پستی: 1515674311
تلفن: 22073031
پست الکترونیک: info@csri.ac.ir